Ogłoszenia25 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 20.09.2020r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 września, 2020

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

2. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, był to czas dobrze wykorzystany. Zachęcam dzieci i młodzież, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego.  Zapraszam wszystkich chętnych do  zaangażowania się w Szkolne Koło Caritas, scholkę, Liturgiczną Służbę Ołtarza.

3. Przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas. Dzisiejsza składka i w przyszłą niedzielę przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za składane ofiary, Również na remont dachu.

4.  Dzisiaj odpust w Pustkowie z okazji wspomnienia Matki Bożej       Saletyńskiej. Suma odpustowa o godz. 11:00

5. Po Mszy o godz. 10:00, zapraszam na spotkanie Zespół Synodalny.

6. Od dziś rozpoczynamy nowennę do św. Michała Archanioła.  W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia podobnie w niedzielę przed Mszą św., o godz. 1500.

7. W tym tygodniu patronują nam:

W poniedziałek 21.09. – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.

W środę 23.09. – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Boże

8. Dziękuje za sprzątanie i dekorację kościoła . W następnym tygodniu w piątek po wieczornej Mszy św. proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

Dziękuję również pewnym osobom za koszenie trawy wokół kościoła i na parkingu.

9. Modlitwa do św. Michała Archanioła…