Ogłoszenia26. NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 27.09.2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 września, 2020

1. Przeżywamy 27. niedzielę zwykłą. W naszej diecezji to kolejna niedziela synodalna. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę składka cele diecezjalne.

2. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ma on nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru. Prośmy Bożą Opatrzność, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce.

3. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

4. W środę tradycyjnie gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800

5. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz.1700. w niedzielę o godz. 1500 Po nabożeństwie Msza św.  Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Różańcem, w piątek – od godz. 1600 Wyjazd do chorych w piątek od godz. 800 W czwartek podczas wieczornej Eucharystii będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Kościele. W pierwszy piątek nabożeństwo  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa .W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną .

W tym tygodniu w liturgii patronują nam :

28 IX w poniedziałek – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech.

29 IX we wtorek – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza.

30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.

1 X w czwartek – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.

  • X  w piątek– Święci Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie.

7.  W piątek na różaniec i Mszę św. zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. VIII oraz ich rodziców. Przed nabożeństwem kandydatom zostanie poświęcony i wręczony różaniec.

8. Spotkanie  scholki parafialnej we wtorek o godz. 1630

9. W przyszłą – I niedzielę miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 800

10. Również w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 1000 zapraszam wszystkie dzieci. W czasie tej Mszy św. będzie śpiewać scholka parafialna ,, Iskierki’’. Dzieciom z klasy III, przygotowującym się do I Komunii Św. zostanie poświęcony i wręczony różaniec.

11. Dziękuję za sprzątanie i dekorację kościoła. W  piątek po wieczornej Mszy św. proszę o przygotowanie kościoła  bez dekoracji kwiatami kolejne rodziny.

12. Dziękuje za prace porządkowe i przycinanie krzewów przy kościele.

13. Trwają prace przy odnawianiu i malowaniu drzwi wejściowych do kościoła.

14.  Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

15. Modlitwa do św. Michała Archanioła.