Ogłoszenia27. NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 04.10.2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 października, 2020

1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościele i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Zachęcam do udziału w październikowym nabożeństwie odprawianym codziennie o godz. 17 00 w niedzielę o godz. 1500

Święty Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”

W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w środę, 7 października.

2. Dzisiaj, z racji wspomnienia MB Różańcowej, odpust w Paszczynie. Suma o godz. 1100

3. W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo  podczas nabożeństwa różańcowego w tym dniu będziemy prosić o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata.

4. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.

5. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W piątek po wieczornej Mszy św. proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

6. Dziękuje za wykonanie dekoracji okolicznościowej na nabożeństwa różańcowe. Dziękuje za prace porządkowe i przycinanie krzewów przy kościele. Prace przy odnawianiu drzwi do kościoła dobiegają końca. Więcej informacji na ten temat podam w następną niedzielę. Zostały zakupione krzesła i drzwi do salki. Scholka parafialna już z niej korzystała, ale dalej trzeba powoli ją wyposażać, aby w pełni mogła pełnić swoją funkcję. Dziękuje za zaangażowanie w przygotowanie scholki i nagłośnienia do dzisiejszego występu podczas Mszy św.

7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

8. Dzisiejsza składka przeznaczona na cele diecezjalne.   W przyszłą niedzielę składka pozostaje w parafii. Dziękuję za ofiary indywidualne składane w miesiącu wrześniu na potrzeby kościoła i parafii.

10. Modlitwa do św. Michała Archanioła.