Ogłoszenia28 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU- 11.10. 2020. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

10 października, 2020

1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek, 16 października w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

2. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę życzliwości Parafian. O zebranie ofiar proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.

3. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą. Szczególnie będziemy ich polecać Panu Bogu podczas nabożeństwa różańcowego.

Również w środę zapraszam scholkę parafialną na spotkanie o godz. 1600.

4. W nadchodzący czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas.

5.Za tydzień Światowy Dzień Misyjny. Ofiary na tacę będą przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.

6.W przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 1000, zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny.

7. Powoli zbliża się listopad – miesiąc pamięci i modlitwy za zmarłych. Na stoliku pod chórem przygotowane są kartki na wypominki.

8. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej.

Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 1700. Wszystkich serdecznie zapraszam.

9. W tym tygodniu patronują nam:

  • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.
  • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktor Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką.
  • 16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła.

10. Dziękuję za sprzątanie i dekoracje kościoła. W piątek po wieczornej Mszy św. proszę o przygotowanie kościoła.

11. Zostały zakończone prace przy odnawianiu i malowaniu drzwi do kościoła, kancelarii, zakrystii i salki. Koszt materiału i robocizny wyniósł 4.000 zł. Dziękuję Panu Sołtysowi za pomoc przy montowaniu klamek i wykonanie dodatkowego mechanizmu do zamykania drzwi.

12. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

13. Modlitwa do św. Michała Archanioła.