OgłoszeniaNIEDZIELA ZWYKŁA – 30.07.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 lipca, 20230
  1. NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.07.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy 17. niedzielę zwykłą. Dziękuję za ofiary zbierane do puszek w poprzednią niedzielę na zakup środków transportu dla misjonarzy. Składka w przyszłą niedzielę na cele diecezjalne.
  2. We wtorek rozpoczyna się miesiąc dobrowolnej abstynencji. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Można go zyskać tylko jeden raz w roku i ofiarować za siebie albo za zmarłych. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w tym czasie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Do tych dwóch modlitw należy dodać pozostałe warunki, konieczne do zyskania odpustu (stan łaski uświęcającej, Komunia Św., wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, dowolna modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca świętego).
  3. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w piątek wspomnienie św.. Jana Marii Vianneya, w niedzielę święto Przemienienia Pańskiego.
  1. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.

– w I czwartek tradycyjnie modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

– w I piątek nabożeństwo  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Składka przeznaczona na potrzeby misji.

– w I sobotę Niepokalanemu Sercu  Matki Bożej oddajemy nasze rodziny, wspólnotę

parafialną i cały świat. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwie Pierwszych Sobót

Miesiąca o 1700 adoracja i różaniec wynagradzający, o godz. 1800 Msza św. i zmiana

tajemnic różańcowych.

Okazja do spowiedzi św. – w czwartek i piątek od godz. 1700. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 800.

1. Dziękuję za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinom oraz nowożeńcom Anicie i Krystianowi za dekorowanie kościoła. W piątek o godz. 1900 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  2. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
  3. Modlitwa do św. Michała Archanioła…