OgłoszeniaNIEDZIELA ZWYKŁA – 13.08.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13 sierpnia, 20230
  1. NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.08.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Przeżywamy 19. niedzielę zwykłą. Składka w dzisiejszą niedzielę przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać! W uroczystość Wniebowzięcia NMP i w przyszłą niedzielę – składka pozostaje w parafii.
  2. We wtorek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. o godz. 800, 10 00 i 1500. Błogosławieństwo ziół i kwiatów podczas każdej Mszy św., natomiast wieńców żniwnych – na Mszy o godz. 1500.
  3. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia, w sobotę nabożeństwo ku czci św. Józefa – patrona parafii
  4. „Wierzę w Kościół Chrystusowy” to hasło 41. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2023 r. Eucharystią o godz. 6.30 sprawowaną na placu katedralnym w Tarnowie. Radio RDN będzie transmitowało Msze św. z Tarnowa oraz w dniu wejścia z Częstochowy o godz. 17.00, a także przekazywało relacje z pielgrzymki. Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronach internetowych Pielgrzymki www. http://pielgrzymkatarnowska.pl . Wszystkim, którzy wyruszą na pielgrzymi szlak życzę wielu łask Bożych. Zachęcam do duchowego pielgrzymowania chorych i tych, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć w pielgrzymce. Ich duchowa obecność jest świadectwem zaangażowania parafii w przeżywanie rekolekcji w drodze.
  5. Dziękuję za sprzątanie, strojenie kościoła kwiatami i przygotowanie dekoracji okolicznościowej na Święto Matki Bożej Zielnej. W piątek o godz. 1900 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  6. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
  7. Modlitwa do św. Michała Archanioła….

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *