OgłoszeniaNIEDZIELA ZWYKŁA – 10.09.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

10 września, 2023
 1. NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.09.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Przeżywamy 23. niedzielę zwykłą. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Składka przeznaczona na cele parafialne. Dzisiaj główna uroczystość odpustowa w Sanktuarium Maryjnym w Zawadzie. Suma z poświęceniem wieńców żniwnych o godz. 1100.
 2. W miniony piątek udaliśmy się w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Maryjnego w Zawadzie. Dziękuję wszystkim pielgrzymom za obecność, za prowadzone modlitwy i śpiew, porządkowym za czuwanie nad bezpieczeństwem.
 3. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 4. We czwartek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z racji przypadającego święta zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które odprawimy o godz. 1730. Po Drodze Krzyżowej Msza św..
 5. Serdecznie zapraszamy młodzież (szczególnie klasy ósme) na Modlitewno-Edukacyjnego Spotkanie Młodych przy Górze Śmierci w Paszczynie – MESM 2023, które odbędzie się w dniu 14 września 2023 r.(czwartek), o godz. 17.00. Motywem historycznym jak i religijnym Spotkania Młodych będzie rodzina Ulmów z Markowej, która zginęła z rąk niemieckiego okupanta za to, że pomogła Żydom skazanym na zagładę.  Program:
  17:00 Droga Krzyżowa – rozważania poświęcone rodzinie Ulmów z Markowej,
  18:00 Modlitwa za zmarłych, bohaterów i ofiary II wojny światowej oraz za Ojczyznę przy pomniku na Górze Śmierci,
  18:15 Gawęda historyczna poświęcona Polakom ratującym Żydów w czasie II wojny światowej
  18:30 zwiedzanie Ekspozycji Historyczno – Dydaktycznej przy Górze Śmierci w Paszczynie, za darmo dla uczestników MESM 2023.
 6. Za tydzień przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 1000 zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. VII oraz ich rodziców. Uczniowie otrzymają Deklarację kandydata do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania oraz Dzienniczek kandydata do bierzmowania.
 8. W przyszłą niedzielę odpust w parafii Pustków z okazji wspomnienia Matki Bożej Saletyńskiej. Suma odpustowa o godz. 1100.  Pielgrzymów grupy 13 św. Dominika Savio zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe w Brzeźnicy. O godz. 15:00 Msza święta, a następnie spotkanie w ogrodzie parafialnym.
 9. Dziękuję za sprzątanie i dekorowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

Dziękuję  za prace przy krzewach na placu kościelnym: p. Wiesławie i p. Jerzemu, p. Agnieszce, p. Zbigniewowi

 1. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary w miesiącu sierpniu również i te bezpośrednio wpłacane na konto parafialne.
 2. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
 3. Modlitwa do św. Michała Archanioła…