Ogłoszenia24 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 17.09.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 września, 2023

24 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 17.09.2023.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  2. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, był to czas dobrze wykorzystany. Zachęcam dzieci i młodzież, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego. Zapraszam wszystkich chętnych do zaangażowania się w Szkolne Koło Caritas, Scholkę, Liturgiczną Służbę Ołtarza, a w miesiącu październiku w Dziewczęcą Służbę Maryjną do której zapraszam dziewczynki od kl. IV do VI.
  3. Przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Dzisiejsza składka i w przyszłą niedzielę przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za składane ofiary, również na remont dachu.
  4. Dzisiaj odpust w Pustkowie z okazji wspomnienia Matki Bożej Saletyńskiej. Suma odpustowa o godz. 1100

1. Jutro przypada Patronalne święto młodzieży polskiej z okazji święta liturgicznego ku czci św. Stanisława Kostki. Duszpasterstwo Młodzieży Okręgu Dębickiego zaprasza na Mszę Świętą Młodych z cyklu Światłość w Ciemności w niedzielę 24.09.2023 r do kościoła św. Jadwigi w Dębicy na godzinę 20.30. Msza poprzedzona nowenną Młodych będzie sprawowana w intencjach nadesłanych przez młodych. Szczegóły na plakatach i mediach społecznościowych RDE PENUEL.
  2. W środę na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszam Akcję Katolicką. Po zakończonej Mszy św. odbędzie się spotkanie reaktywujące działalność i wybory prezesa na nową kadencję. Na to spotkanie zapraszam również wszystkich, którzy nie należeli do Akcji Katolickiej a chcieliby się zaangażować w jej działanie dla dobra Kościoła i Parafii.

1. W piątek o godz. 1600 wyjazd ministrantów na rekolekcje formacyjne do Ciężkowic, w związku z tym Msza św. i Koronka do Bożego Miłosierdzia rano o godz. 700.

1. Następna niedziela to Dzień Modlitw o Trzeźwość i Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na Mszę św. o godz. 1000 zapraszam dzieci z klasy trzeciej w ramach przygotowania do I Komunii św. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców.

1. Dziękuje za sprzątanie i dekorację kościoła: Danucie. W następnym tygodniu w sobotę o godz. 800proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  2. 10. Modlitwa do św. Michała Archanioła…