OgłoszeniaNIEDZIELA ZWYKŁA – 03.09.2023. OGŁOSZENIA DSZPASTERSKIE

2 września, 2023
  1. NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.09.2023. OGŁOSZENIA DSZPASTERSKIE

 

  1. Przeżywamy 22. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na cele diecezjalne. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę na potrzeby parafii.
  2. W poniedziałek, 4 września, rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie roku – w szkole o godz. 800.
  3. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca.

5.W piątek, 8 września, obchodzimy Uroczystość Narodzenia NMP, głównej Patronki diecezji. Uroczystość Narodzenia zwana jest także świętem Matki Bożej Siewnej. Po  Mszy św. o godz. 700 poświęcenie ziarna siewnego. W tym dniu udamy się w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie z okazji trwającego Wielkiego Odpustu Maryjnego. Wyjście o godz. 1500. Zachęcam do pielgrzymowania – w miarę możliwości – wszystkich parafian. W pielgrzymce biorą udział kandydaci do sakramentu bierzmowania (kl. VII i VIII) w ramach pierwszego z comiesięcznych spotkań formacyjnych. Osoby starsze, niemogące iść pieszo, będą mogły dojechać autokarem. Odjazd spod kościoła o godz. 1700. Powrót z Zawady bezpośrednio po Mszy św. ( Program Odpustu w  Sanktuarium w Zawadzie jest zamieszczony na tablicy ogłoszeń)

6.Okręgowe Duszpasterstwo Młodzieży RDE PENUEL zaprasza młodzież, pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej oraz pielgrzymów będących na Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie na  wspólną pieszą pielgrzymkę do Zawady pt. ,, Młodość nie-zawadzi” z okazji Wielkiego Odpustu w Zawadzie dnia 8 września 2022 r /piątek/
Plan pielgrzymki:
16.00 – rozpoczęcie pielgrzymki do Zawady sprzed kościoła Miłosierdzia Bożego w Dębicy
18.00-Msza Święta
20.00- Wieczorna modlitwa

7.Trwa rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale  Teologicznym Sekcja w Tarnowie:

– do 9 września na specjalność kapłańską przygotowującą przyszłych duchownych do pracy duszpasterskiej i katechetycznej. Rekrutację prowadzi WSD w Tarnowie.

– do 18 września na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej oraz na 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli.

Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów tym bardziej zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale. Szczegółowe informacje na stronie: wt-tarnow.upjp2.edu.pl, www.wsd.tarnow.pl, lub w sekretariacie, pod numerem tel.: 14/ 622 33 31. email: wteol@diecezja.tarnow.pl; wt-tarnow@upjp2.edu.pl

8.W sobotę o godz. 900 spotkanie LSO : aspirantów, ministrantów i lektorów.

9.Dziękuję za sprzątanie i dekorowanie kościoła. W sobotę o godz. 800  proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

Dziękuję  p. Marcinowi  za wykoszenie trawy wokół kościoła.

10.Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

11.Modlitwa do św. Michała Archanioła…