OgłoszeniaNIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 12.04.2020

11 kwietnia, 2020

1. Dzisiaj Wielka Sobota i Wigilia Paschalna. W dwóch poprzednich wpisach podałem Wam propozycję duchowego i modlitewnego przeżycia tego dnia w rodzinnym gronie.

2. Liturgię paschalną będę sprawował o godz. 19:00. O jej rozpoczęciu przypomną Wam dzwony kościelne. Na zakończenie liturgii ponownie odezwą się dzwony. Tym razem ogłoszą zmartwychwstania Chrystusa.

3. A jutro największa uroczystość naszej wiary – Zmartwychwstanie Pańskie. Msze św. o godz. 8:00 i 10:00.

4. Jak wiemy, władze państwowe przedłużyły do 19 kwietnia ograniczenia w wydarzeniach o charakterze religijnym. W kościele nadal może przebywać maksymalnie 5 osób. W związku z tym ks. biskup Andrzej Jeż udzielił wszystkim diecezjanom dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. (aż do odwołania). Dlatego Msze niedzielne i w dni powszednie nadal będę sprawował przy drzwiach zamkniętych. Osoby, które zamówiły intencję na dany dzień, a chciałyby uczestniczyć we Mszy św., proszę, aby wcześniej powiadomiły mnie o tym, dzwoniąc pod numer parafialny: 17 745 16 41.

5. Do odwiedzenia kościoła zapraszam indywidualnie w ciągu tygodnia. Środkowe drzwi świątyni otwarte są codziennie (za wyjątkiem Mszy). W przedsionku wyłożone jest wielkanocne wydanie biuletynu „Przystań” oraz świąteczny podwójny numer „Gościa Niedzielnego”.

6. Dzisiaj po południu zapoznam Was z obrzędem śniadania wielkanocnego wraz z błogosławieństwem pokarmów, w Niedzielę Zmartwychwstania zaproszę Was do modlitwy rodzinnej w Emaus, a w poniedziałek podam dalsze ogłoszenia.

Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim i weselmy!

Niech Zmartwychwstały Pan udzieli Wam wszelkich łask, niech Was obdarza pokojem, abyście w tym trudnym czasie trwania pandemii, czerpali siłę z wiary, która pozwala pokonać wszelkie trudności. Niech Chrystus da każdemu to, czego najbardziej potrzebuje: zdrowie chorym, radość smutnym, pojednanie skłóconym. Bo On naprawdę zmartwychwstał! Tego z całego serca życzę Wam i Waszym Rodzinom. Szczęść Wam Boże!

ks. proboszcz