OgłoszeniaNIEDZIELA wielkiego postu – 26.02.- 05.03.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 lutego, 2023
  1. NIEDZIELA wielkiego postu – 26.02.- 05.03.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Przeżywamy 1. niedzielę Wielkiego Postu. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę  na cele diecezjalne. Dziękuję tym osobom i rodzinom, które włączyły się w akcję Caritas ,,Paczka dla Ukrainy” – przygotowali i ufundowali te paczki. Dziś po mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.

2.Przyszła niedziela to Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji – jak co roku – organizowana jest po Mszach św. zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny. O przeprowadzenie zbiorki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.

3.W okresie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 1700 i w niedziele po Mszy o godz. 800. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o 1430. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

  1. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od godz. 1600 ; w czwartek dzieci i młodzież, w piątek starsi.
  2. Wyjazd do chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 800.
  3. W piątek zapraszam młodzież z kl. VIII. wraz z rodzicami . Kandydatom do sakramentu bierzmowania podczas Mszy św. zostaną poświęcone i przekazane przez rodziców krzyże do bierzmowania . Młodzież proszę o poprowadzenie Drogi Krzyżowej.
  4. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwie Pierwszych Sobót Miesiąca o 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający, o 1700 Msza św. i zmiana tajemnic różańcowych.
  5. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę .W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

Dziękuję za  zamontowanie oświetlenia przy obrazie w głównym ołtarzu: p. Marcinowi i p. Wioletcie, p. Jackowi i p. Magdalenie oraz za wykonanie dekoracji na Wielki Post: p. Barbarze, p. Magdalenie i p. Wioletcie. Pewnemu małżeństwu za prace przy remoncie klatki schodowej w części socjalnej. Bóg zapłać wszystkim za zaangażowanie.

  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
  2. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności + Jan Bochnak i Marian Batóg którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 1400. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…
  3. Modlitwa do św. Michała Archanioła.