OgłoszeniaNIEDZIELA wielkiego postu – 05.03.- 12.03.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 marca, 2023
  1. NIEDZIELA wielkiego postu – 05.03.- 12.03.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Przeżywamy 2. niedzielę Wielkiego Postu. Składka przeznaczona na cele diecezjalne. Bóg zapłać. Dzisiejsza niedziela to Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji – jak co roku – organizowana jest po Mszach św. zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.
  2. Dziękuję tym osobom i rodzinom, które włączyły się w akcję Caritas ,,Paczka dla Ukrainy” – przygotowali i ufundowali te paczki. (5 paczek Szkolne Koło Caritas i 6 ofiarodawcy z parafii) Dziękuję za złożone ofiary do puszki  w ostatnią niedzielę na pomoc dla Ukrainy ( 1 050 zł.).
  3. W okresie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w piątki o godz. 1700 i w niedziele po Mszy o godz. 800. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o 1430. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
  4. Przy ołtarzu Matki Bożej wystawione są:

– skarbonka na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego.

– dla dzieci skarbonki na Wielki Post, które mogą zabrać do domu. Ofiary złożone przez dzieci do tych skarbonek pozostają w parafii na cele charytatywne.

– oraz  „paschaliki” na stół wielkanocny (ofiara 8 zł).

  1. W środę na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

zapraszam dzieci  z  kl. III przygotowujące się do I Komunii św. Dzieci otrzymają Książeczki do I Komunii św.  W piątek na Drogę Krzyżową i Mszę św. zapraszam kandydatów do  bierzmowania z kl. VIII. Młodzieży zostaną również przekazane modlitewniki. Proszę o obecność rodziców.

  1. W sobotę rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP.  W przyszłym tygodniu  od poniedziałku do środy ( 13.03. – 15.03.) będziemy przeżywać   rekolekcje parafialne które poprowadzi ks. Krzysztof Mirek – proboszcz z Parafii Chojnik.  Szczegółowy program zostanie podany w przyszłą niedzielę.

7 . Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W  sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

  1. Dziękuję za naprawę oświetlenia w prezbiterium p. Januszowi, p. Edycie za pomoc przy malowaniu zakrystii i korytarza w części socjalnej.

( Obecnie trwają prace przygotowawcze do  zdiagnozowania zacieku nad chórem).

Dziękuję p. Tomaszowi i p. Wioletcie za przywiezienie baldachimu z

Tarnowa. Pewnej osobie za  malowanie zakrystii i odwiezienie paczek dla

Ukrainy do Nagoszyna.

  1. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary w miesiącu lutym również i te bezpośrednio wpłacane na konto parafialne.
  2. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

11. Modlitwa  do św. Michała Archanioła…