OgłoszeniaNIEDZIELA ZWYKŁA – 19.02.- 26..02.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 lutego, 2023
  1. NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.02.- 26..02.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.Przeżywamy 7. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary . W przyszłą niedzielę składka na cele parafialne. Dziękuję za złożone ofiary do puszki  w poprzednią niedzielę na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. ( 700 zł.)

  1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego.

900–1000 – Centrum Wsi

1100 –  1200 –  Budzyń i Czekaj

1200 – 1300 –  Podlesie Paszczyńskie

1300 – 1400 – Podlesie Skrzyszowskie

1400  1500 –  Róże Żywego Różańca

3. Od dziś do soboty rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, zaś od środy do niedzieli kwartalne dni o ducha pokuty.

  1. W środę, 22 lutego, rozpoczyna się okres Wielkiego Postu i czas Komunii Św. wielkanocnej. Msze św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 700 i 1700. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta (od 18 do 60 roku ) i abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 roku ). Składka ze Środy Popielcowej przeznaczona jest na cele charytatywne.
  2. W okresie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 1700 i w niedziele po Mszy o godz. 800.

Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o 1400. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

  1. Rok po agresji Rosji na Ukrainę i rok po pierwszej edycji akcji Paczka dla Ukrainy Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską drugą edycję tej akcji. Jest to akcja pomocowa skierowana przede wszystkim do rodzin, które pozostają w Ukrainie i wymagają wsparcia w produkty niezbędne do życia, a trudne do zakupienia na miejscu w sytuacji ciągle trwającej wojny. Akcja jest przeprowadzana do 4 marca br. Szkolne koło Caritas przygotuje jedną paczkę. W zakrystii można odebrać karton i listę z artykułami, które powinny znajdować się w tej paczce. Zachęcam do włączenia się w tę pomoc.
  2. Dziękuję za sprzątanie i dekorowanie kościoła. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  3. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
  4. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Bożena Urzędowska. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…
  5. Modlitwa do św. Michała Archanioła…