OgłoszeniaNIEDZIELA WIELKANOCNA – 30.04.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 kwietnia, 2023
  1. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30.04.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dzisiejsza, 4. Niedziela Wielkanocna, przeżywana jest jako Niedziela Dobrego Pasterza, to jednocześnie Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać za składane ofiary!
  2. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które odprawiane będą w dni powszednie o godz. 1730, następnie Msza św.; w niedzielę – o godz. 1500 przed Mszą św. Dzieci proszę o przygotowywanie kwiatków dla Matki Bożej. Po nabożeństwie będzie losowanie i pamiątkowe nagrody.
  3. Jutro wsp. św. Józefa rzemieślnika – Święto Pracy (odpust w Pustkowie Wsi, suma o godz.1100) , we wtorek przypada Dzień Flagi RP i Dzień modlitw za Polonię i Polaków za Granicą.
  4. W środę – Uroczystość NMP, Królowej Polski. Msze św. o godz. 800, o 1500 nabożeństwo majowe, a po nim Msza św. Składka na cele parafialne.  (odpust w Ostrowie, suma o godz.1100)
  5. W czwartek o godz. 1600 spotkanie dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii .
  6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. – w czwartek i piątek od godziny 1700 przed nabożeństwem majowym. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 800.

– w pierwszy  czwartek tradycyjnie modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

– w pierwszy piątek nabożeństwo  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Składka przeznaczona na potrzeby misji.

– w  pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu  Matki Bożej oddajemy nasze rodziny, wspólnotę parafialną i cały świat. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwie Pierwszych Sobót Miesiąca o 1730  nabożeństwo majowe , Msza św. i zmiana tajemnic różańcowych.

  1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty, Młodzieży bierzmowanej z kl. 8 i ich rodzicom za demontaż Grobu Pańskiego. P. Magdalenie, p. Wiolettcie i p. Barbarze dziękuję za wykonanie dekoracji na nabożeństwa majowe. W piątek po wieczornej Mszy św. proszę o sprzątanie kościoła kolejne rodziny.

8.Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

9. Modlitwa do św. Michała Archanioła…