OgłoszeniaNIEDZIELA WIELKANOCNA – 23.04.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 kwietnia, 2023
  1. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 23.04.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dzisiejsza, 3. Niedziela Wielkanocna, przeżywana jest w Polsce jako Niedziela Biblijna. Rozpoczyna ona obchody Tygodnia Biblijnego w naszej Ojczyźnie. Składka przeznaczona jest na cele parafialne. Bóg zapłać!
  2. Jutro przypada Uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski
  3. W sobotę obchodzony jest Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
  4. W środę o godz. 1600 spotkanie dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii .
  5. Dziękuję za sprzątanie kościoła, złożoną ofiarę na kwiaty. p. Tomaszowi za wykoszenie trawy wokół kościoła. W piątek po wieczornej Mszy św. proszę o sprzątanie kościoła kolejne rodziny.
  6. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
  7. 26 kwietnia o godzinie 10.00 odbędą się coroczne Uroczystości Patriotyczno-Religijne na Górze Śmierci w Paszczynie, związane z Miesiącem Pamięci Narodowej oraz rocznicą wyzwolenia funkcjonujących w latach 1940 – 1944, zorganizowanych przez hitlerowców obozów pracy przymusowej Pustkowie. Po zakończeniu Uroczystości możliwość zwiedzania Ekspozycji Historyczno-Dydaktycznej, która w ostatnim czasie nabyła wiele nowych eksponatów. Nową aranżację ekspozycji w dniu Uroczystości tradycyjnie będzie można zwiedzić bezpłatnie.
  8. W niedzielę 30 kwietnia  o godz. 19.30 zapraszamy na Mszę Świętą Młodych z cyklu „Światłość w Ciemności” połączoną z nowenną młodych , Msza odbędzie się w kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Od godz. 19.00 będzie możliwość spowiedzi. Po Mszy zapraszamy na spotkanie przygotowujące do ŚDM.