OgłoszeniaNIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 16.04.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

16 kwietnia, 2023

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 16.04.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W 2. Niedzielę Wielkanocną obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego.

Za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem wystawionym w monstrancji lub przechowywanym w tabernakulum, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Komunii, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca świętego).

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Składka przeznaczona jest na cele parafialne. Po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.

3. We wtorek po Mszy św. nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła .

4. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo do św. Józefa patrona naszej Parafii, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

1. W piątek o godz. 1700 zapraszam dzieci z kl. III wraz z rodzicami na spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii św.
  2. W sobotę przypada dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej Parafii.

Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 800.

Porządek Adoracji Eucharystycznej:

900 – Róże Żywego Różańca

1000 – Centrum Wsi

1100 – Podlesie Ostrowskie

1200 – Liturgiczna Służba Ołtarza

1300 – Budzyń

1400 – Czekaj

1500 – Podlesie Paszczyńskie

1600 – Rada Duszpasterska i Chór Parafialny

Po  adoracji o godz. 1700  zapraszam na spotkanie Rade Duszpasterską.

1. Za tydzień Niedziela Biblijna. Rozpoczęcie Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego.
  2. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W piątek po wieczornej Mszy św. proszę o sprzątanie kościoła kolejne rodziny.

9.W dniach 21-23 kwietnia (piątek-niedziela) w kościele w Pustkowie-Osiedlu odbędzie się katechizacja przedmałżeńska dla par przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Katecheza będzie prowadzona przez trzy kolejne wieczory o godz. 1900.

Nie jest konieczne wcześniejsze zapisywanie się, gdyż zapisy będą prowadzone w dniu rozpoczęcia.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

11. Modlitwa do św. Michała Archanioła…