OgłoszeniaNIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 09.04.2023.

9 kwietnia, 2023

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 09.04.2023.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. o godz.700,1000 i 1500 , przed Mszą św. o godz. 1500 – Koronka do Bożego Miłosierdzia w ramach nowenny przed Świętem Miłosierdzia. Dzisiaj rozpoczynamy oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Z tej racji w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Jutro drugi dzień świąt. Msze św. o godz. 800, 1000 i 1500. Koronka do Bożego Miłosierdzia przed Mszą św. o godz. 1500. Składka przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Papieską Akademię Teologiczną.

3. Dziękuję za ofiary na kwiaty i dekoracje do Grobu Bożego, za ofiary składane podczas adoracji krzyża na potrzeby Ziemi Świętej, za ofiary jakie dzieci złożyły do skarbonek wielkopostnych oraz za ofiary składane na Caritas parafialny przy nabywaniu ozdób świątecznych. Dziękuje paniom, które przygotowały te ozdoby. Dziękuję p. Markowi za prowadzenie Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście. Bóg zapłać.

4. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zewnętrznego i duchowego upiększenia Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych: ceremoniarzom i Liturgicznej Służbie Ołtarza- lektorom i ministrantom, szafarzom Komunii Św., kantorom za śpiew Męki Pańskiej i psalmów; organiście i Chórowi Parafialnemu; Radzie Duszpasterskiej i Chórowi za prowadzenie Drogi Krzyżowej i adorację w czasie Triduum; strażakom za wartę przy Grobie Bożym, rodzicom młodzieży bierzmowanej z kl. VIII oraz młodzieży za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. p. Magdalenie, p. Barbarze, p. Wioletcie za dekorowanie kościoła. p. Jackowi za wykonanie zdjęć podczas uroczystości Triduum Paschalnego. Bóg zapłać!

5. W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na potrzeby Caritas Diecezji Tarnowskiej. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Dziękuje dzieciom i ich rodzicom za pozostawione w kościele palmy do dekoracji Ciemnicy. Proszę o ich zabranie do domu w piątek po wieczornej mszy św. W sobotę o godz. 800 proszę o rozebranie Ciemnicy i przygotowanie kościoła kolejne rodziny:

7. Zachęcam do nabywania świątecznej prasy katolickiej.

8. Życzenia wielkanocne do parafii przesłali: Biskup tarnowski – Andrzej Jeż Kanclerz Kurii diecezjalnej w Tarnowie – Ks. dr hab. Robert Kantor Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie Ks. prof. dr hab. Robert Tyrała Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie – Ks. dr Jacek Soprych Wójt Gminy Ostrów-i Przewodniczący Rady Gminy Radny Gminy Ostrów Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Skrzyszowie Sołtys wsi Skrzyszów Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Ostrów Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet ze Skrzyszowa

Dziękując za te życzenia: wszystkim parafianom i gościom życzę :

Niech Zmartwychwstały Pan udzieli Wam wszelkich łask,

niech Was obdarza pokojem, abyście wśród trosk codziennego życia,

czerpali siłę z wiary, która pozwala pokonać wszelkie trudności.

Niech Chrystus da każdemu to, czego najbardziej potrzebuje:

zdrowie chorym, radość smutnym, nadzieję wątpiącym.

Tego z całego serca życzę Wam, Waszym Rodzinom i wszystkim Gościom.