OgłoszeniaNIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.05.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14 maja, 2023
 1. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.05.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś nasza diecezja dziękuje Panu Bogu za 50-letnią obecność w Kongu i posługę tarnowskich misjonarzy w 12 krajach świata. Włączmy się w tę jubileuszową modlitwę, dziękując za misyjny zapał wielu tarnowskich prezbiterów i prosząc Ducha Świętego, aby w sercach osób duchownych i świeckich wzbudzał go nadal dla dobra Kościoła.
 2. Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 1100 uroczystość I Komunii Świętej. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom za przygotowanie kościoła i placu wokół kościoła na tę wyjątkową uroczystość.  Organiście za pomoc w przygotowaniu oprawy liturgicznej. W imieniu całej wspólnoty parafialnej dziękuję za dar komunijny tj. nowy baldachim zakupiony przez rodziców dzieci komunijnych oraz przez rodziców młodzieży bierzmowanej. Od jutra dzieci będą  przeżywać „biały tydzień”
 3. W czwartek odbędzie się pielgrzymka do Sanktuarium w Łagiewnikach dzieci pierwszokomunijnych. W tym dniu nie będzie w parafii nabożeństwa majowego i Mszy św.
 4. We wtorek przypada święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Jest to także dzień imienin biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża, któremu patronuje św. Andrzej Bobola. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w int. naszego biskupa.
 5. W piątek rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego.
 6. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego podczas Mszy św. o godz. 1000, dzieci z klasy IV będą przeżywać rocznicę I Komunii Świętej. Spotkanie dla dzieci i rodziców będzie w piątek o godz. 1630. Okazja do spowiedzi dla dzieci, rodziców i najbliższych pół godziny przed nabożeństwem majowym.
 7. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w dni powszednie o godz. 1730, następnie Msza św.; w niedzielę o godz. 1500 przed Mszą św.
 8. Egzamin dla młodzieży z kl. 7 przed sakramentem bierzmowania odbędzie się we

wtorek o godz. 1500. Proszę o obecność rodziców na tym egzaminie.

 1. Dziękuję za sprzątanie i dekorację kościoła rodzicom dzieci komunijnych.
 2. Magdalenie, p.Barbarze, p. Wioletcie za wykonanie dekoracji.

W piątek po Mszy św. proszę o przygotowanie kościoła rodziców dzieci, które będą  przeżywać rocznicę I Komunii Św.

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

11. Modlitwa do św. Michała Archanioła…