OgłoszeniaNIEDZIELA WIELKANOCNA – 08.05.2022.

8 maja, 2022

4. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 08.05.2022.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dzisiejsza, 4. Niedziela Wielkanocna nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, to jednocześnie Światowy Dzień Modlitw o Powołania rozpoczynający tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać za składane ofiary.(odpust w Pustkowie – Osiedlu, suma o godz.1100)
  2. Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 1100 uroczystość I Komunii Świętej. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom za przygotowanie kościoła i placu wokół kościoła na tę wyjątkową uroczystość.  Pani Ani  za pomoc w przygotowaniu oprawy liturgicznej. W imieniu całej wspólnoty dziękuję za dar komunijny złożony dla parafii, którym    są świeczniki do bocznego ołtarza Matki Bożej. Od jutra dzieci będą  przeżywać „biały tydzień”
  1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy w poniedziałek Uroczystość św. Stanisława, Bp. i Męcz. Głównego patrona Polski i diecezji. W sobotę Święto św. Macieja Apostoła.
  2. W środę odbędzie się pielgrzymka do Sanktuarium w Łagiewnikach dzieci pierwszokomunijnych i z kl. IV oraz V z okazji rocznicy Komunii św. Wyjazd spod kościoła o godz. 730. W programie Msza św. i zwiedzanie Sanktuarium a następnie część rekreacyjna. W tym dniu nie będzie w parafii nabożeństwa majowego i Mszy św.
  3. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 1000, dzieci z klasy IV będą przeżywać rocznicę I Komunii Świętej. Spotkanie dla dzieci i rodziców będzie w piątek o godz. 1700. Okazja do spowiedzi dla dzieci, rodziców i najbliższych pół godziny przed nabożeństwem majowym.
  4. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiane będą w dni powszednie o godz. 1800, następnie Msza św.; w niedzielę o godz. 1500 przed Mszą św.
  5. Dziękuję za sprzątanie i dekorację kościoła rodzicom dzieci komunijnych oraz za odnowienie i malowanie krzyża misyjnego. p. Janowi  za okucie krzyża. p. Magdalenie, p. Barbarze, p. Wioletcie i p. Marcinowi  za wykonanie dekoracji okolicznościowej na nabożeństwa majowe.

W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła rodziców dzieci, które będą przeżywać rocznicę I Komunii Św. Dziękuję za bezpłatne ułożenie kostki na parkingu przy części socjalnej – p. Konradowi i p. Kamilowi. oraz p. Tomaszowi i p. Krzysztofowi  za pomoc.

  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
  2. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności + Janina Stachnik. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 1330. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…
  3. Modlitwa do św. Michała Archanioła…