OgłoszeniaNIEDZIELA WIELKANOCNA – 01.05.2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 maja, 2022
 1. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 01.05.2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejsza, 3. Niedziela Wielkanocna, przeżywana jest w Polsce jako Niedziela Biblijna. Rozpoczyna ona obchody Tygodnia Biblijnego w naszej Ojczyźnie. Po Mszy św. o godz. 800 zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona jest na cele diecezjalne. Bóg zapłać!

 

 1. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiane będą w dni powszednie o godz. 1730, następnie Msza św.; w niedzielę – o godz. 1500 przed Mszą św.

 

 1. Jutro przypada Dzień Flagi RP i Dzień modlitw za Polonię i Polaków za Granicą.

 

 1. We wtorek Uroczystość NMP, Królowej Polski. Msze św. o godz. 700, o 1500 nabożeństwo majowe, a po nim Msza św. Składka na cele parafialne. (odpust w Ostrowie, suma o godz.1100)

 

 1. W czwartek o godz. 1630 spotkanie dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii .

 

 1. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. – w środę i piątek od godziny 1700 przed nabożeństwem majowym. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 800.

 

7.W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 1100,  nasza parafia będzie przeżywać uroczystość I Komunii Świętej. Jest to uroczystość parafialna i rodzinna, dlatego proszę, aby ławki zarezerwowane pozostawić dla rodziców i chrzestnych. Spowiedź św. dla dzieci, rodziców i najbliższych będzie w sobotę o godz. 900.

 

 1. Przyszła niedziela, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, to jednocześnie Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 

 1. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary w tym miesiącu również i te bezpośrednio wpłacane na konto parafialne.

 

 1. Dziękuję za sprzątanie i dekorację kościoła, złożoną ofiarę na kwiaty oraz za wywieszenie flag. W nadchodzącym tygodniu proszę o sprzątanie i przygotowanie wystroju kościoła rodziców dzieci komunijnych.

 

 1. Trwają prace przy renowacji krzyża misyjnego podjęte przez rodziców dzieci komunijnych. Ponadto dziękuję za zaangażowanie przy przekładaniu płyt ażurowych przy garażu i w prace przygotowawcze pod układanie kostki: p. Janowi, p. Adamowi, p. Zbigniewowi, p. Marianowi, p. Jarosławowi, p. Krzysztofowi, p. Tomaszowi, p. Ryszardowi, p. Angelice, p. Jakubowi i Piotrkowi, p. Krystianowi, p. Karolowi, p. Danielowi.

Dziękuję p. Ryszardowi i p. Angelice za bezpłatną usługę koparką i transport materiału. P.  Dygdoń za użyczenie zagęszczarki. Bóg zapłać wszystkim  za zaangażowanie.

 

 1. Dziękuję pewnej rodzinie za ofiarowanie kosiarki elektrycznej na rzecz parafii.

 

13.Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

 

14.Modlitwa do św. Michała Archanioła…