OgłoszeniaNIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 24.04.2022.

24 kwietnia, 2022

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 24.04.2022.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.W 2. Niedzielę Wielkanocną obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego.

Za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem wystawionym w monstrancji lub przechowywanym w tabernakulum, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Komunii, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca świętego).

 

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Składka przeznaczona jest na cele parafialne. Po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.

 

  1. We wtorek przypada Uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski.

 

  1. W środę o godz. 1600 zapraszam dzieci z kl. III wraz z rodzicami na spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

  1. Za tydzień przypada Niedziela Biblijna, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 800.

 

  1. Dziękuję za sprzątanie, dekorowanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W sobotę o godz. 800 proszę o sprzątanie kościoła i demontaż Grobu Pańskiego kolejne rodziny.

Dziękuję p. Andrzejowi za konserwację zamka w tabernakulum i za renowację chrzcielnicy.

 

  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

 

  1. Z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnim tygodniu odeszła do wieczności + Aniela Letkiewicz. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…

 

  1. Modlitwa do św. Michała Archanioła i Synodalna…