Ogłoszenia6. NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.02.- 21.02.2021.

13 lutego, 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy 6. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na inwestycje parafialne. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary . W przyszłą niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

2. Po Mszy o godz. 10 00 odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego

3. Dzisiaj adorujemy Pana Jezusa w ramach Nabożeństwa 40-godzinnego, w którym wynagradzamy za grzechy popełnione przez nas, w naszych małżeństwach, rodzinach i we wspólnocie parafialnej.

Program nabożeństwa:

900– Róże Żywego Różańca

930– kandydaci do sakramentu bierzmowania z kl. VII i VIII oraz młodzież szkół średnich

1100 -1300 –  Centrum Wsi

1300 -1400 – Budzyń i Czekaj

1400  1500 –  Podlesie Skrzyszowskie i Podlesie Paszczyńskie

4. Od dziś do soboty rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, zaś od środy do niedzieli kwartalne dni o ducha pokuty.

5. W środę, 26 lutego, rozpoczyna się okres Wielkiego Postu i czas Komunii Św. wielkanocnej. Msze św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 700 i 1700. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta (od 18 do 60 lat) i abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 lat).

Składka ze Środy Popielcowej przeznaczona jest na cele charytatywne.

6. W okresie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 1700 i w niedziele po Mszy o godz. 800.

Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o 1400. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

7. Z okazji Roku Jubileuszowego na cześć Świętego Józefa, 19 dnia  każdego miesiąca modlimy się do patrona naszej parafii. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy w piątek o godz. 1700 .

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła, odśnieżanie i ofiarę na kwiaty. W piątek po wieczornej mszy św. proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

Dziękuje za odśnieżanie wokół kościoła i za prace remontowe w kościele panu Robertowi,  Dominikowi, Krzysztofowi i Henrykowi.

9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

10. Modlitwa do św. Michała Archanioła.