Ogłoszenia1. NIEDZIELA wielkiego postu – 21.02.- 28.02.2021.

20 lutego, 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy 1. niedzielę Wielkiego Postu. Składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Dziękuję za składkę z minionej niedzieli na cele inwestycyjne parafii. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę  będziemy przeżywać jako Niedzielę Synodalną, składka pozostaje w parafii.
  2. Przyszła niedziela to Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji – jak co roku – organizowana jest po Mszach św. zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny. O przeprowadzenie zbiorki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.
  3. W okresie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 1700 i w niedziele po Mszy o godz. 800. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o 1430. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
  4. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego wystawiona jest skarbonka na kwiaty i dekoracje do Grobu Bożego.
  5. Dziękuję za sprzątanie kościoła, odśnieżanie i ofiarę na kwiaty. W piątek po wieczornej Mszy św. proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  6. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
  7. Katechizacja Przedmałżeńska dla dekanatu Pustków-Osiedle będzie miała miejsce w kościele w Pustkowie-Osiedlu w dniach 12-14 marca o godz. 18.00.  Zapisy na pierwszym spotkaniu.

8. Modlitwa do św. Michała Archanioła.