Ogłoszenia2. NIEDZIELA wielkiego postu – 28.02.- 07.03.2021.

27 lutego, 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Przeżywamy 2. niedzielę Wielkiego Postu. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę składka na cele diecezjalne. Dzisiejsza niedziela to Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św. organizowana jest zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny. O przeprowadzenie zbiorki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.

2. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 1700 i w niedziele po Mszy o godz. 800. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o 1430. Zachęcam wszystkich do licznego udziału .

3. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego wystawiona jest skarbonka na kwiaty i dekoracje do Grobu Bożego.

4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od godz. 1600 ; w czwartek dzieci i młodzież, w piątek starsi.

5. Wyjazd do chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 800. Proszę o zgłaszanie chorych w zakrystii.

6. W  środę na Mszę św. i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszam młodzież z kl. VIII. Kandydatom do sakramentu bierzmowania zostaną poświęcone modlitewniki bierzmowanych. W piątek kandydaci poprowadzą Drogę Krzyżową.

7. Spotkanie lektorów, ministrantów i aspirantów w sobotę o godz. 900

8. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwie Pierwszych Sobót Miesiąca o 16:30  wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający, o 1700 Msza św.

9. W przyszłą niedzielę – z racji I niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 800.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W piątek po wieczornej Mszy św. proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

Dziękuję za pomoc w pracach remontowych: Konstantemu Domek, Henrykowi i Krzysztofowi Kuraś.

11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

12. Katechizacja Przedmałżeńska dla dekanatu Pustków-Osiedle będzie miała miejsce w kościele w Pustkowie-Osiedlu w dniach 12-14 marca o godz. 1800.  Zapisy na pierwszym spotkaniu.

13. Modlitwa do św. Michała Archanioła.