Ogłoszenia6. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 09.05.2021.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

8 maja, 2021
  1. Dzisiejsza, 5. Niedziela Wielkanocna rozpoczyna kwartalne dni modlitw o urodzaje. Składka przeznaczona jest na cele parafialne. .  (odpust w Pustkowie – Osiedlu, suma o godz.1100)
  2. Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 1100 uroczystość I Komunii Świętej. 13 dzieci po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa do swojego serca.                    Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom za przygotowanie kościoła i placu wokół kościoła na tę wyjątkową uroczystość.  W imieniu całej wspólnoty dziękuję za dar komunijny złożony dla parafii, którym są ozdobne ramka  na wota do bocznego ołtarza Matki Bożej. Zostaną zamontowane w najbliższym czasie. Od jutra dzieci będą  przeżywać „biały tydzień”
  3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy w piątek święto św. Macieja Apostoła i rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego.
  4. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego  podczas Mszy św. o godz. 1000, dzieci z klasy IV będą przeżywać rocznicę I Komunii Świętej.  Spotkanie dla dzieci i rodziców będzie w środę po wieczornej Mszy św. Okazja do spowiedzi dla dzieci, rodziców i najbliższych – codziennie pół godziny przed nabożeństwem majowym.
  5. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiane będą w dni powszednie o godz. 1730, następnie Msza św.; w niedzielę – o godz. 1500  przed Mszą św.
  6. Dziękuję za sprzątanie i dekorację kościoła rodzicom dzieci komunijnych. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła rodziców dzieci, które będą przeżywać rocznicę I Komunii Św.
  7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
  8. Modlitwa do św. Michała Archanioła….