Ogłoszenia5.NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2.05.2021.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 maja, 2021
  1. Dzisiejsza, 5. Niedziela Wielkanocna, przeżywana jest w Polsce jako Dzień modlitw za Emigrację.  Po Mszy św. o godz. 800 zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona jest na cele diecezjalne.
  2. W poniedziałek uroczystość NMP, Królowej Polski. Msze św. o godz. 700, o 1500 nabożeństwo majowe, a po nim Msza św. Składka na cele parafialne.  (odpust w Ostrowie, suma o godz.1100)
  3. We wtorek o godz. 1600 spotkanie dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii .
  4. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Floriana,  w czwartek święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów; w sobotę uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji.
  5. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. – pół godziny przed nabożeństwem majowym. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8:00.
  6.  W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 1100, nasza parafia będzie przeżywać uroczystość I Komunii Świętej. Jest to uroczystość parafialna i rodzinna, dlatego proszę, aby ławki zarezerwowane pozostawić dla rodziców i chrzestnych. Spowiedź św. dla dzieci, rodziców i najbliższych będzie w sobotę o godz. 900.
  7. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiane będą w dni powszednie o godz. 1730, następnie Msza św.; w niedzielę – o godz. 1500  przed Mszą św.
  8. Dziękuję za sprzątanie i dekorację kościoła, złożoną ofiarę na kwiaty.
  9. Trwają prace remontowe przy schodach do kościoła.  Dziękuję  za wymalowanie ścian przy bocznych ołtarzach. Oraz za prace porządkowe w dolnym kościele oraz za wykonanie dekoracji na nabożeństwa majowe. Bóg zapłać wszystkim  za zaangażowanie.
  10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
  11. Modlitwa do św. Michała Archanioła…