17 marca, 20240
  1. NIEDZIELA wielkiego postu – 17.03.- 24.03.2024. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy 5. niedzielę Wielkiego Postu i rozpoczynamy w parafii rekolekcje wielkopostne przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP. Nabożeństwa prowadzi ks. Janusz Bociek – wikariusz z Parafii Pustków- Osiedle.

Szczegółowy program znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii. Jest również wystawiony na klęcznikach pod chórem.

Składka przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać.

Program Rekolekcji przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP.

17.03. – 19.03. 2024.

Niedziela – 17.03

800 – Msza św. z nauką ogólną dla starszych

1000 – Msza św. z nauką ogólną dla dzieci i rodziców.

14 30 – Gorzkie Żale i kazanie Pasyjne

Poniedziałek – 18.03.

900 – Nauka rekolekcyjna dla uczniów kl.1- 8

1000 Nabożeństwo pokutne i spowiedź dla uczniów kl. 4 – 8

1030 – Spowiedź dla chorych.

1100 – Msza św.  dla chorych i seniorów  z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych

1445 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

Spowiedź: 1500 – 1600      ,     1630 – 1700

1700 – Msza św. z nauką ogólną.

Wtorek – 19.03Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

800 – Msza św. z Nabożeństwem  do św. Józefa

1100Suma odpustowa – Msza św. z Nabożeństwem  do św. Józefa

1. W wtorek, 19 marca, będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. w tym dniu będą o godz. 800 i 1100.

Podczas sumy odpustowej o godz. 1100 proszę o ubogacenie liturgii chór parafialny.  Radę Duszpasterską proszę o przygotowanie liturgii.

Poczty sztandarowe niech ustawią się przy ołtarzach bocznych. Strażaków proszę o wystawienie asysty. Z powodu prowadzonych prac remontowych nie odbędzie się procesja wokół kościoła. Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet przygotowało na tę okoliczność ,, Ciasto św. Józefa ” ( ofiara 20 + ) oraz ozdoby świąteczne. Dochód przeznaczony na remont dachu.  Składka w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby rekolekcji.

1. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. W piątek, 22 marca, zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w plenerze. O godz. 1600 będzie Msza św. i rozpoczniemy Drogę Krzyżową w kościele. Następnie wyjdziemy w stronę szkoły, przejdziemy obok sklepu Bomir na cmentarz i zakończymy przy krzyżu na  placu kościelnym. Proszę o przygotowanie  i poprowadzenie tego nabożeństwa  Radę Duszpasterską, Akcję Katolicką i Chór Parafialny. O zabezpieczenie trasy proszę OSP.  Ponadto Droga Krzyżowa w niedzielę po  Mszy o godz. 800, Gorzkie Żale o 1430.
  3. W sobotę wyjazd do chorych z posługą sakramentalną przed Świętami Wielkanocnymi o godz. 800. Proszę o zgłaszanie chorych.
  4. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm na placu przed kościołem przed Mszą św. o godz. 1000. Po Mszy św. odbędzie się konkurs na najładniejszą palmę (wykonaną w całości ręcznie) i palmę najwyższą (ozdobioną przynajmniej do połowy wysokości).  Do komisji zapraszam przedstawicieli Rady Duszpasterskiej i Caritas. Zachęcam dzieci wraz z rodzicami do robienia palm.  Po mszach św. Szkolne Koło Caritas będzie rozprowadzać ozdoby świąteczne – dochód przeznaczony na Caritas w Parafii.
  5. Przy ołtarzu Matki Bożej wystawione są:

– skarbonka na kwiaty do Grobu Pańskiego.

– dla dzieci skarbonki na Wielki Post.

– oraz  „paschaliki” na stół wielkanocny (ofiara 8 zł).

1. Dziękuję za sprzątanie kościoła, ofiarę na kwiaty i remont dachu.

W  sobotę o godz. 800 proszę o  przygotowanie kościoła  na zbliżające się Święta Wielkanocne kolejne  rodziny.

Zadbajmy o porządek na cmentarzu i posprzątajmy na grobach przed świętami.

Młodzież z kl. VIII przygotowującą się do przyjęcia bierzmowania wraz z rodzicami proszę o wykonanie Grobu Pańskiego.

1. Ze względów bezpieczeństwa na czas remontu dachu bramki w ogrodzeniu przykościelnym będą zamykane w czasie trwających prac oraz na noc. W związku z tym wszyscy zainteresowani parkowaniem rowerów na placu kościelnym proszeni są, aby czynili to poza ogrodzeniem. Wejście do kościoła będzie możliwe jedynie na mszę św. i nabożeństwa.
  2. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
  3. Modlitwa do św. Michała Archanioła…