10 marca, 20240
  1. NIEDZIELA wielkiego postu – 10.03.- 17.03.2024. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy 4. niedzielę Wielkiego Postu. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
  2. W okresie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w piątki o godz. 1700 i w niedziele po Mszy o godz. 800. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o 1430. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
  3. Przy ołtarzu Matki Bożej wystawione są:

– skarbonka na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego.

– dla dzieci skarbonki na Wielki Post, które mogą zabrać do domu. Ofiary złożone przez dzieci do tych skarbonek pozostają w parafii na cele charytatywne.

– oraz  „paschaliki” na stół wielkanocny (ofiara 8 zł).

1. W środę na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy   zapraszam dzieci  z  III przygotowujące się do I Komunii św. Dzieci otrzymają Książeczki do I Komunii św.  W piątek na Drogę Krzyżową i Mszę św. zapraszam kandydatów do  bierzmowania z kl. VIII. Młodzieży zostaną również przekazane modlitewniki. Proszę o obecność rodziców.
  2. Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK) wyruszy z Pustkowa-Osiedla  15 marca br. Drogę rozpocznie Msza Święta o godz. 19:00 w Pustkowie- Osiedlu. Są dwie trasy:
  3. Biała – bł. Romana Sitki – pętla po dekanacie; Pustków-Osiedle-Pustków-Ocieka-Ostrów-Skrzyszów- Brzezówka-Lubzina-Paszczyna-Brzeźnica-Pustków-Osiedle/ 43km/.
  4. Zielona – św. Stanisława BM; Pustków-Osiedle – Paszczyna – Lubzina – Zawada – Stasiówka – Gumniska – Połomia – Gorzejowa – Kamienica Dolna – Przeczyca/40km/.

Zapisy na oficjalnej stronie internetowej EDK (www.edk.org.pl). Tam też znajdują się   wszystkie informacje.

1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w parafii rekolekcje przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP.  Nabożeństwa poprowadzi ks. Janusz Bociek – wikariusz z Parafii Pustków- Osiedle. Szczegółowy program znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii. Jest również wystawiony na klęcznikach pod chórem.

Program Rekolekcji przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP.  – 17.03. – 19.03. 2024.

Niedziela – 17.03

800 – Msza św. z nauką ogólną dla starszych

1000 – Msza św. z nauką ogólną dla dzieci i rodziców.

14 30 – Gorzkie Żale i kazanie Pasyjne

Poniedziałek – 18.03.

900 – Nauka rekolekcyjna dla uczniów kl.1- 8

Droga krzyżowa dla dzieci i młodzieży kl.1- 8

1000 Nabożeństwo pokutne i spowiedź dla uczniów kl. 4 – 8

1030 – Spowiedź dla chorych.

1100 – Msza św.  dla chorych i seniorów  z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych

1445 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

Spowiedź: 1500 – 1600      ,     1630 – 1700

1700 – Msza św. z nauką ogólną.

Wtorek – 19.03Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

800 – Msza św. z Nabożeństwem  do św. Józefa

1100Suma odpustowa – Msza św. z Nabożeństwem  do św. Józefa

1. We wtorek, 19 marca, będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. w tym dniu będą o godz. 800 i 1100. Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet przygotowało na tę okoliczność ,, Ciasto św. Józefa ” ( ofiara 20 + ) oraz ozdoby świąteczne. Dochód przeznaczony na remont dachu. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby rekolekcji. Podczas sumy odpustowej o godz. 1100 proszę o ubogacenie liturgii chór parafialny.

1. W sobotę o godz. 1000 spotkanie aspirantów, ministrantów i lektorów. Proszę o obecność.

1. Dziękuję za sprzątanie kościoła, ofiarę na kwiaty i remont dachu. W sobotę o godz. 800 proszę o  przygotowanie kościoła  na Uroczystość  odpustową i  zbliżające się Święta Wielkanocne.

Dziękuję  p. Ryszardowi za przegląd gaśnic przeciwpożarowych.

10. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary w miesiącu lutym również i te bezpośrednio wpłacane na konto parafialne.

11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

12. Modlitwa do św. Michała Archanioła…