Ogłoszenia

4 lutego, 20240
  1. NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.01.- 04.02.2024. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Przeżywamy 4. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. W następną niedziele na cele diecezjalne. Bóg zapłać!

2. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W piątek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej).  Msze św. o godz. 700 i 1700. Na Mszę św. przynosimy świece zwane gromnicami, które zostaną pobłogosławione, aby przez cały rok, zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów. Jest to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka w tym dniu przeznaczona na zakony klauzurowe w diecezji. Po Mszy wieczornej proszę rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o pomoc w demontażu świątecznej dekoracji.

4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od godz. 1600 ; w czwartek dzieci i młodzież, w piątek starsi. Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z kl. VII i VIII przypominam o spowiedzi i udziale w nabożeństwie pierwszopiątkowym. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 800. Proszę o zgłaszanie chorych.

– w pierwszy  czwartek tradycyjnie modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

– w pierwszy piątek nabożeństwo  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

– w  pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca  Matki Bożej Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwie Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 1600 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec połączony z rozważaniem wynagradzającym. O poprowadzenie różańca proszę Róże Różańcowe, następnie Msza św. i zmiana tajemnic różańcowych.

  1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Nabożeństwo 40-godzinne. Będziemy je przeżywać przez trzy niedziele poprzedzające Wielki Post.

Program nabożeństwa na dzisiejszą niedzielę:

1100 –  1200    –  Podlesie Paszczyńskie

1200 – 1300     –  Centrum Wsi

1300 – 1400    – Podlesie Skrzyszowskie

1400  1500  –  Czekaj i Budzyń

Program nabożeństwa czterdziestogodzinnego w najbliższą niedzielę:

1100 –  1200  – Czekaj i Budzyń

1200 – 1300   Podlesie Paszczyńskie

1300 – 1400  –  Podlesie Skrzyszowskie

1400  1500 –  Centrum Wsi

  1. Dziękuję za sprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

Dziękuję za występ kolędowy w poprzednią niedzielę Zespołowi Kurasie oraz tym wszystkim, którzy przygotowali poczęstunek.

  1. W minionym tygodniu zakończyłem w parafii odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Dziękuję za wszelkie przejawy życzliwości: podwożenie i odwożenie, życzliwe przyjęcie, za wskazówki duszpasterskie oraz za złożone ofiary, które zostaną przeznaczone na potrzeby naszej parafii i kościoła. Bóg zapłać!

8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

  1. Modlitwa do św. Michała Archanioła…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *