4 lutego, 20240
  1. NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.01.- 28.01.2024. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy 3. niedzielę zwykłą – Niedzielę Słowa Bożego. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. Podobnie w następną niedzielę. Bóg zapłać za składane ofiary! Dziękuję również za ofiary składane na ogrzewanie kościoła i na remont dachu .
  2. Dzisiaj przypada Dzień Babci, a w poniedziałek Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o naszych babciach i dziadkach, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do wieczności. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa i serdeczna pamięć.

W czasie Mszy św. o godz. 1000 wystąpi z kolędami Kapela ,, Kurasie”.

1. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. W czwartek w liturgii przypada Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła.
  3. W piątek obchodzony jest Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce, w sobotę Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, w niedzielę Światowy Dzień Chorych na Trąd.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nabożeństwo 40-godzinne. Będziemy je przeżywać przez trzy niedziele poprzedzające Wielki Post.

Program nabożeństwa w najbliższą niedzielę:

1100 –  1200    –  Podlesie Paszczyńskie

1200 – 1300     –  Centrum Wsi

1300 – 1400    – Podlesie Skrzyszowskie

1400  1500  –  Czekaj i Budzyń

1. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Na klęcznikach pod chórem są wyłożone ulotki z informacją o darowiźnie na pomoc dla naszego chorego parafianina, dziewięcioletniego Kacpra Świstaka. Wychodząc z kościoła możemy zabrać ulotkę ze sobą.
  2. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty rodzinom. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne.
  3. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
  4. Program kolędy na najbliższy tydzień:

Poniedziałek, 22 stycznia, od godz. 14:00

Podlesie Paszczyńskie: od Andrzeja Marć do Konrada Tokarz

Wtorek, 23 stycznia, od godz. 15:00

Podlesie Skrzyszowskie: od Jerzego Lipa do Bogusława Strzałka

Czwartek, 25 stycznia, od godz. 15:00

Podlesie Skrzyszowskie: od Grzegorza Pękala do Bogdana Marciniec

Piątek, 26 stycznia, od godz. 12:00

Podlesie Skrzyszowskie: od Mariusza Klimek do Józefa Borowiec

Zwracam się z prośbą do rodzin, od których będę rozpoczynał kolędę o przysłanie samochodu.

11. Intencje Mszy św.: Modlitwa do św. Michała Archanioła…