Ogłoszenia25. NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 18.09.2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 września, 2022

25 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 18.09.2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  2. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, był to czas dobrze wykorzystany. Zachęcam dzieci i młodzież, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego. Zapraszam wszystkich chętnych do zaangażowania się w Szkolne Koło Caritas, scholkę, Liturgiczną Służbę Ołtarza.
  3. Przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Dzisiejsza składka i w przyszłą niedzielę przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za składane ofiary, również na remont dachu.
  4. Dzisiaj odpust w Pustkowie z okazji wspomnienia Matki Bożej Saletyńskiej. Suma odpustowa o godz. 1100

1. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

1. Następna niedziela to Dzień Modlitw o Trzeźwość i Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

1. W następną niedzielę na Mszę św. o godz. 1000 zapraszam dzieci z klasy trzeciej w ramach przygotowania do I Komunii św. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców.

1. Dziękuje za sprzątanie, dekorację kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu w sobotę o godz. 800proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  2. 9. Modlitwa do św. Michała Archanioła…