Ogłoszenia24. NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.09.2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

11 września, 2022
  1. NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.09.2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy 24. niedzielę zwykłą. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Składka przeznaczona na cele parafialne. Dzisiaj główna uroczystość odpustowa w Sanktuarium Maryjnym w Zawadzie. Suma z poświęceniem wieńców żniwnych o godz. 1100.

1. W minioną środę udaliśmy się w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Maryjnego w Zawadzie. Dziękuję wszystkim pielgrzymom za obecność, za prowadzone modlitwy i śpiew, porządkowym za czuwanie nad bezpieczeństwem.

1. W środę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z racji przypadającego święta Podwyższenia Krzyża Świętego, zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które odprawimy o godz. 1730. Po Drodze Krzyżowej Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

1. W piątek o godz. 1900 Przy Górze śmierci w Pszczynie odbędzie się XI Modlitewno – Edukacyjne Spotkanie Młodych dla młodzieży z Dekanatu Pustków- Osiedle.      W programie Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży, Modlitwa za zmarłych bohaterów I i II wojny światowej oraz za Ojczyznę za wstawiennictwem bł. ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, oraz zwiedzanie Ekspozycji Historyczno – Dydaktycznej przy Górze Śmierci. W spotkaniu weźmie udział młodzież z naszej parafii z kl. 7 i 8 w ramach przygotowania do bierzmowania.   Są jeszcze wolne miejsca w autobusie w związku z tym zapraszam pozostałą młodzież ze szkół średnich do wzięcia udziału w tym Spotkaniu Młodych .           Wyjazd autokaru ze Skrzyszowa o godz.   1830  planowany powrót o godz. 2030

1. Za tydzień przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.

1. W przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 1000 zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. VII oraz ich rodziców. Uczniowie otrzymają Deklarację kandydata do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania oraz Dzienniczek kandydata do bierzmowania.

1. W przyszłą niedzielę odpust w parafii Pustków z okazji wspomnienia Matki Bożej Saletyńskiej. Suma odpustowa o godz. 1100.

1. Dziękuję za sprzątanie i dekorowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

9. Modlitwa do św. Michała Archanioła…