Ogłoszenia26. NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 25.09.2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25 września, 2022
  1. NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 25.09.2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Przeżywamy 26. niedzielę zwykłą. Dzień Modlitw o Trzeźwość. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę składka na cele diecezjalne.

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru. Prośmy Bożą Opatrzność, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce.
  2. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W czwartek w liturgii obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach. Po Mszy św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła .
  4. W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki na nabożeństwie różańcowym będziemy powierzać nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych, które będziemy odprawiali o godz.1730. w niedzielę o godz. 1500. Po nabożeństwie Msza św. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.
  5. W przyszłą – I niedzielę miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 800. W Parafii Paszczyna odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej.

7.  Zgodnie z zarządzeniem Ks. Biskupa Tarnowskiego, Andrzeja Jeża dotyczącego wyborów  Parafialnych Rad Duszpasterskich w Diecezji Tarnowskiej proszę o zgłaszanie kandydatów do 15 października br.

1. Dziękuję za sprzątanie i dekorację kościoła. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  2. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
  3. Modlitwa do św. Michała Archanioła…