Ogłoszenia4. NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.01.- 07.02.2021. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 stycznia, 2021
  1. Przeżywamy 4. niedzielę zwykłą – Niedzielę Synodalną. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. W następną niedziele na cele diecezjalne Bóg zapłać!
  2. We wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej).  Msze św. o godz. 700 i 1700. Na Mszę św. przynosimy świece zwane gromnicami, które zostaną pobłogosławione, aby przez cały rok, zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów. Jest to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka w tym dniu przeznaczona na zakony klauzurowe w diecezji.

Zapraszam dzieci z kl. III, przygotowujące się do I Komunii na Mszę św. o godz. 1700 podczas której zostaną poświęcone i przekazane medaliki komunijne. Po Mszy odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W liturgii obchodzimy wspomnienie św. Błażeja (błogosławieństwo świec, gardła i owoców)  Po Mszy o godz. 1700, będziemy demontować szopkę bożonarodzeniową i rozbierać choinki. Zwracam się z prośbą o pomoc w demontażu świątecznej dekoracji.

4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od godz. 1600 ; w czwartek dzieci i młodzież, w piątek starsi. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 800. Proszę o zgłaszanie chorych w zakrystii. W piątek przypada w liturgii wspomnienie św. Agaty (błogosławieństwo chleba, wody i soli).

5. W przyszłą niedzielę – z racji I niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 800.

6. Dziękuję za sprzątanie, ofiarę na kwiaty, ufundowanie sprzętu do sprzątania. W piątek po wieczornej Mszy św. proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

8. Modlitwa do św. Michała Archanioła.