Ogłoszenia3. NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.01.- 31.01.2021. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 stycznia, 2021
  1. Przeżywamy 3. niedzielę zwykłą – Niedzielę Słowa Bożego. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. Podobnie w następną niedzielę. Bóg zapłać za składane ofiary!
  2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 1000 wystąpi z kolędami Kapela ,, Kurasie”. Dziękuję za ubogacenie liturgii i kultywowanie pięknej tradycji kolędowania.
  3. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił dzisiejszą niedzielę „Dniem solidarności z Chorwacją”. We wszystkich kościołach są zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Po Mszy św. przedstawiciele Caritas będą zbierać ofiary do puszek na ten cel.
  4. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w czwartek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, w piątek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.
  5. W czwartek o godz. 1800  w Radiu RDN zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszej Parafii.
  6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  7. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Na klęcznikach pod chórem są wyłożone ulotki z informacją o darowiźnie na pomoc dla naszego chorego parafianina, sześcioletniego Kacpra Świstaka. Wychodząc z kościoła możemy zabrać ulotkę ze sobą.
  8. Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe, o przekazanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezjalną. Ulotka na ten temat również na klęcznikach pod chórem.
  9. Dziękuję za sprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty: W piątek po wieczornej Mszy św. proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej oraz kalendarzy  rolniczych
  11. Modlitwa do św. Michała Archanioła.