Ogłoszenia2. NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.01.2021.

16 stycznia, 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy 2. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na cele parafialne. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę składka również pozostaje w parafii. Dzisiaj, po Mszy o godz. 1000 zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny
  2. W następną niedzielę wraz z Kościołem powszechnym będziemy przeżywać po raz drugi Niedzielę Słowa Bożego.
  3.  Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia we wszystkich polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Również w naszej parafii po wszystkich Mszach św. przedstawiciele Caritas będą zbierać ofiary pieniężne do puszek na ten cel. Bardzo prosimy o ofiarność.
  4. W poniedziałek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  5. Z okazji Roku Jubileuszowego na cześć Świętego Józefa, zarządzonego przez Papieża Franciszka w naszej Parafii pod wezwaniem Świętego Józefa Oblubieńca NMP- 19 dnia  każdego miesiąca w tym roku rozpoczynamy roczny cykl Mszy św. ku czci św. Józefa połączonych z nabożeństwem i rozważaniem. W powołaniu Józefa najważniejsze stało się jego bycie opiekunem Świętej Rodziny z Nazaretu, oblubieńcem Najświętszej Maryi Panny i prawnym ojcem Jezusa. Aby wezwać rodziny chrześcijańskie do odtwarzania tego przykładu wewnętrznej jedności, miłości i modlitwy, którym jest Święta Rodzina podczas tych spotkań szczególnie będziemy chcieli odnieść się do życia małżeńskiego i rodzinnego. Św. Józef, który pierwszorzędnie jest wzorem tożsamości mężczyzny i wzorem ojca, jest także wymownym przykładem wielu cnót, które powinny być także obecne w życiu kobiety, matki. Przykład św. Józefa ma więc wymiar uniwersalny, dostępny dla każdego, który tylko pragnie szukać u niego inspiracji i orędownictwa. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy we wtorek o godz. 1700 .
  6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. W liturgii obchodzimy w czwartek wspomnienie św. Agnieszki.
  7. W czwartek przypada Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o naszych babciach i dziadkach, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do wieczności. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa i serdeczna pamięć.
  8. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Na klęcznikach pod chórem są wyłożone ulotki z informacją o darowiźnie na pomoc dla naszego chorego parafianina. Wychodząc z kościoła możemy zabrać ulotkę ze sobą.
  9. Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe, o przekazanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezjalną. Ulotka na ten temat również na klęcznikach pod chórem.
  10. Dziękuję za sprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty. W piątek po wieczornej Mszy św. proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej oraz kalendarzy  rolniczych.
  12. Modlitwa do św. Michała Archanioła.