Ogłoszenia4. NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.01.- 06.02.2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 stycznia, 2022
 1. Przeżywamy 4. niedzielę zwykłą – Niedzielę Synodalną. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. W następną niedziele na cele diecezjalne Bóg zapłać! Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 1000 wystąpi z kolędami Kapela ,, Kurasie”. Dziękuję za ubogacenie liturgii i kultywowanie pięknej tradycji kolędowania.
 2. W poprzednią niedzielę zakończyliśmy tzw. ,, Msze św. kolędowe” w czasie których dziękowaliśmy Bogu za Jego błog. prosząc równocześnie o dalsze dla naszych rodzin, i wszystkich parafian. Dziękuję za wspólną modlitwę i życzliwość wyrażoną w ofiarach kolędowych. Zostaną one przeznaczone na LSO  oraz na cele diecezjalne; na utrzymanie WSD w Tarnowie, Caritas i Misje.  Dziś po Mszach św. ministranci zbierają do puszek ofiary na tzw. ,,kolędę”. Zachęcam do życzliwego ich potraktowania.
 3. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej).  Msze św. o godz. 700 i 1700. Na Mszę św. przynosimy świece zwane gromnicami, które zostaną pobłogosławione, aby przez cały rok, zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów. Jest to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka w tym dniu przeznaczona na zakony klauzurowe w diecezji.
 4. Również w środę,  Zapraszam dzieci z kl. III, przygotowujące się do I Komunii na Mszę św. o godz. 1700 podczas której odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, proszę aby dzieci przyniosły ze sobą świece od chrztu św. Po Mszy odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców, których też proszę o pomoc w demontażu świątecznej dekoracji.
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od godz. 1600 ; w czwartek dzieci i młodzież, w piątek starsi. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 800. Proszę o zgłaszanie chorych.
 6. W czwartek w liturgii obchodzimy wspomnienie św. Błażeja (błogosławieństwo świec, gardła i owoców). W piątek wspomnienie św. Agaty (błogosławieństwo chleba, wody i soli).
 7. W sobotę o godz. 900 spotkanie dla aspirantów, ministrantów i lektorów.
 8. W przyszłą niedzielę – z racji I niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 800.
 9. Dziękuję za sprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty. W sobotę o godz. 800  proszę o przygotowanie kościoła kolejne. Dziękuję za prace porządkowe w części dolnej kościoła: p. Henrykowi i p. Krzysztofowi, p. Lesławowi i Tomaszowi, p. Marianowi, p. Krzysztofowi, p. Norbertowi i Krystianowi.
 10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
 11. Modlitwa  Synodalna i do św. Michała Archanioła….