Ogłoszenia5. NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.02.- 13.02.2022.

6 lutego, 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy 5. niedzielę zwykłą. Zmiana tajemnic różańcowych po mszy o godz. 800. Składka przeznaczona na cele diecezjalne. W przyszłą niedzielę składka na cele parafialne.

2.  W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w czwartek wspomnienie św. Scholastyki; w piątek Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. Msza Święta w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia. Po Mszy odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

4.  W najbliższą sobotę 12 lutego w Pustkowie-Osiedlu odbędzie się kolejna edycja Walentynki dla Jezusa pod hasłem „Weź Ducha”. Zapraszamy serdecznie do udziału młodzież i wszystkich młodych duchem. Spotkanie rozpocznie się w kościele o godz. 16:30 i będzie także transmitowane przez Synaj TV.

5.  W następną niedzielę na Mszę św. o godz. 1000 zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania z kl. VIII,  wraz z rodzicami. Proszę, aby kandydaci przynieśli ze sobą Dzienniczek kandydata do bierzmowania.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nabożeństwo 40-godzinne, w którym wynagradzamy Panu Jezusowi za grzechy popełnione przez nas, w naszych małżeństwach, rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Będziemy  je przeżywać przez trzy niedziele poprzedzające Wielki Post.

Program nabożeństwa w najbliższą niedzielę:

900 – 1000– Róże Różańcowe

1100 –  1200 – kandydaci do sakramentu bierzmowania z kl. VIII

1200 – 1300     –   Centrum Wsi

1300 -1400 – Budzyń i Czekaj

1400  1500 –  Podlesie Ostrowskie i Podlesie Paszczyńskie

7. Dziękuję rodzicom i dzieciom z kl. III za demontaż szopki bożonarodzeniowej i rozebranie choinek.  p. Magdalenie i i p. Wioletcie za rozbieranie stroików świątecznych.

8. Dziękuję za sprzątanie i dekorowanie kościoła. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

9. Dziękuję za złożone indywidualne ofiary w miesiącu styczniu na remont dachu i potrzeby parafii. Ponadto ofiara  od pewnej rodziny spoza parafii na projektor do wyświetlania pieśni. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary również i te bezpośrednio wpłacane na konto parafialne.

10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

11. Modlitwa  Synodalna i do św. Michała Archanioła…