Ogłoszenia4. NIEDZIELA wielkiego postu – 14.03.2021.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13 marca, 2021

1.Przeżywamy 4. niedzielę Wielkiego Postu. która w liturgii nazywana jest „Letare” – „Raduj się, Jerozolimo”. Dzisiejsza składka i w następną niedzielę przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bóg zapłać za składane ofiary .

2.W środę rozpoczniemy w parafii Triduum przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP.  Nabożeństwa poprowadzi ks. Józef Pajor proboszcz z Parafii Ocieka. W piątek będzie przewodniczył Mszy św. odpustowej o godz. 1100.

3. Szczegółowy program Triduum znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii. Jest również wystawiony na klęcznikach pod chórem.

Program Triduum przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP.

Środa :

700 – Msza św. z kazaniem i Litanią do św. Józefa

1700 – Msza św. z kazaniem i Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek:

800 – Msza św. z kazaniem i Koronką do Bożego Miłosierdzia

900 – 1000 – Spowiedź

1500 – Droga Krzyżowa i konferencja przed sakramentem pokuty

1530 – 1700 – Spowiedź

1700 – Msza św. z kazaniem i Nowenną do św. Józefa

Piątek – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

1100Suma odpustowa– Msza św. z kazaniem i  Nabożeństwem  Jubileuszowym do św. Józefa

1700 – Msza św. z kazaniem i  Nabożeństwem  Jubileuszowym do św. Józefa

4. Droga Krzyżowa w czwartek o godz. 1500 i w niedziele po Mszy o godz. 800. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 1430. Zachęcam wszystkich do udziału.

5. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 1000 zapraszam na spotkanie Synodalne.

6. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego wystawiona jest skarbonka na kwiaty i dekoracje do Grobu Bożego. Dla dzieci skarbonki na Wielki Post, które mogą zabrać do domu. Ofiary złożone przez dzieci do tych skarbonek pozostają w parafii na cele charytatywne. W zakrystii są rozprowadzane „paschaliki” na stół wielkanocny (ofiara 6 zł).

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty:  W czwartek po wieczornej Mszy św. proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny. Dziękuję panu Leszkowi oraz panu Tomaszowi za prace przy instalacji CO w poczekalni do kancelarii. Bóg zapłać.

8. Modlitwa do św. Michała Archanioła.