Ogłoszenia5. NIEDZIELA wielkiego postu – 21.03.2021.

20 marca, 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy 5. niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bóg zapłać za składane ofiary. Po Mszy św. o godz. 1000 zapraszam na spotkanie Synodalne.

2.W środę przypada Dzień Misjonarzy Męczenników. Na Mszę św. połączoną z przekazaniem krzyży zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i spotkanie organizacyjne dla kandydatów.

3. W czwartek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu podczas Mszy św. odbędzie się przyjęcie chętnych osób do Duchowej Adopcji. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Przy ołtarzu Matki Bożej jest wyłożona Księga Duchowej Adopcji, do której można się wpisywać do czwartku. Są również do pobrania legitymacje Duchowej Adopcji. Należy je wypełnić, wskazaną część odciąć i przynieść w czwartek na Mszę św.

4. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego wystawiona jest skarbonka na kwiaty i dekoracje do Grobu Bożego. Dla dzieci skarbonki na Wielki Post, które mogą zabrać do domu. Ofiary złożone przez dzieci do tych skarbonek pozostają w parafii na cele charytatywne. W zakrystii są rozprowadzane „paschaliki” na stół wielkanocny (ofiara 6 zł).

5. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 1700 i w niedzielę po Mszy o godz. 800, Gorzkie Żale w niedzielę o 1430.

6. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm przed Mszą o godz. 1000. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna. Po Mszy św. odbędzie się konkurs na najładniejszą palmę (wykonaną w całości ręcznie) i palmę najwyższą (ozdobioną przynajmniej do połowy wysokości).

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W piątek po wieczornej Mszy św. proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny. Dziękuję p. Marioli za przygotowanie dekoracji okolicznościowej na odpust parafialny, chórowi za włączenie się w liturgię podczas uroczystości odpustowej, paniom za pomoc w podjęciu kapłanów przy stole. Bóg zapłać.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności + Rafał Filipek. Polecajmy go Miłosierdzi Bożemu wypraszając szczęście wieczne w niebie. Dobry Jezu…

9. Modlitwa do św. Michała Archanioła.