Ogłoszenia30 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 25.10. 2020. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24 października, 2020

1. Przeżywamy 30. niedzielę zwykłą. W naszej diecezji to kolejna niedziela synodalna. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę składka na cele diecezjalne. Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w drugą niedziele.

2. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominam, że codziennie w naszym kościele nabożeństwo różańcowe o godz. 17 00. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę. Okazja do spowiedzi św. – codziennie pół godziny przed różańcem.

3. W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywajmy go w szczególnych potrzebach szczególnie teraz w czasie pandemii..

4. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu będą o godz. 8:00 i 10:00.W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności. Procesja na cmentarz, połączona z różańcem za zmarłych i błogosławieństwem grobów – o godz. 14:00. W związku z uroczystością Wszystkich Świętych uporządkujmy groby naszych bliskich. Wszelkie śmieci wyrzucajmy do kontenera, lub – w razie jego zapełnienia – zabierzmy opakowania ze sobą.

5. Podobnie jak w latach ubiegłych przy bramie cmentarnej będzie organizowana kwesta na rzecz Wyższego Seminarium Duchowne w Tarnowie. Zbiórkę przeprowadzą kandydaci do sakramentu bierzmowania z kl. VII i VIII. Lista z godzinami kwesty jest przygotowana w zakrystii. Bardzo proszę młodzież o zapisywanie się na niej.

6. W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W tym dniu kapłan może celebrować trzy Msze św.: jedną w zamówionej intencji, drugą za wszystkich wiernych zmarłych, trzecią w intencjach Ojca świętego. W naszym kościele Msze św. – o godz. 8:00, 10:00, o 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z wypominkami, po koronce trzecia Msza św. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

7. Dziękuje za sprzątanie i dekorację kościoła: W piątek po wieczornej Mszy św. proszę o przygotowanie kościoła następne rodziny:

8. Na stoliku pod chórem przygotowane są kartki na wypominki. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej . W zakrystii można zakupić Kalendarze Rolników na 2021 r. – 23 zł. oraz kalendarz z Ojcem Świętym Franciszkiem – 6 zł.

9. Modlitwa do św. Michała Archanioła.