Ogłoszenia30 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 24.10. 2021.

23 października, 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele to Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny. Wielkie dzieło misyjne wspieramy dzisiaj składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne. Spotkanie Rady Parafialnej po Mszy o godz. 1000.

2.Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominam, że codziennie w naszym kościele nabożeństwo różańcowe o godz. 17 00. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę.

Okazja do spowiedzi św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych – codziennie pół godziny przed różańcem.

Proszę o poprowadzenie różańca misyjnego : poniedziałek kl. IV, wtorek kl. V, środa kl. VI, czwartek Kl. VII, piątek kl. VIII, sobota kl. III.

3. W związku z uroczystością Wszystkich Świętych uporządkujmy groby naszych bliskich. Wszelkie śmieci wyrzucajmy do kontenera, lub – w razie jego zapełnienia – zabierzmy opakowania ze sobą.

Podobnie jak w latach ubiegłych przy bramie cmentarnej będzie organizowana kwesta na rzecz Wyższego Seminarium Duchowne w Tarnowie. Zbiórkę przeprowadzą kandydaci do sakramentu bierzmowania z kl. VII i VIII. Lista z godzinami kwesty jest przygotowana w zakrystii. Bardzo proszę młodzież o zapisywanie się na niej.

4. W czwartek czcimy w liturgii Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywajmy go w szczególnych potrzebach.

5. W niedzielę o godz.1000 odbędzie się Koncert Maryjny w wykonaniu naszej Scholii Iskierki, na który serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

6. Na stoliku pod chórem przygotowane są kartki na wypominki. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej . W zakrystii można zakupić Kalendarze Rolników na 2022 r. – 23 zł.

7. Dziękuję za sprzątanie i dekorację kościoła. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

8. Dziękuję za prace przy remoncie schodów i czyszczeniu elewacji i kostki przy kościele. Dziękuję za wykonanie obrazków okolicznościowych z okazji Roku  Jubileuszowego św. Józefa z modlitwą Synodalną. Dziękuję za przycinanie i pielęgnację krzewów przy kościele.

9. Modlitwa  Synodalna i do św. Michała Archanioła…