Ogłoszenia29 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 17.10.2021.

16 października, 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziękuję za ofiary z minionej niedzieli na potrzeby parafii  i na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać! Za tydzień składka pozostaje w parafii.

2. Następna niedziela w całym Kościele to Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

3. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Codziennie w naszym kościele  nabożeństwo różańcowe o godz. 1700. W tym tygodniu proszę o poprowadzenie różańca: – we wtorek kl. VI, w czwartek kl. VII, w pozostałe dni Róże Żywego Różańca.

Parafia Ostrów organizuje pielgrzymkę 23 października to jest w następną sobotę do Sanktuarium w Zabawie na Diecezjalne spotkanie modlitewne Róż Różańcowych. Wyjazd od kościoła w Skrzyszowie o godz. 800  . Wszystkich chętnych proszę o zapisywanie się w zakrystii.

4. W tym tygodniu patronują nam: 18 X. – św. Łukasz, Ewangelista, 20 X – św. Jan Kanty, 22 X – św. Jan Paweł II.

5. W dniach 19-21 listopada w kościele w Pustkowie-Osiedlu odbędzie się katechizacja przedmałżeńska dla par narzeczonych przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Katecheza będzie prowadzona przez 3 kolejne wieczory przede wszystkim z myślą o parach, które w niedługim czasie zaplanowany mają termin ślubu. Zainteresowanych proszę o zapisywanie się w zakrystii.

6. W sobotę, 23 października organizowany jest wyjazd dla ministrantów, lektorów oraz dzieci ze scholii Iskierki i chętnych rodziców do kina Helios w Rzeszowie na film ,,Fatima”a następnie do FlyParku. Wyjazd o godz. 845, powrót około godz. 1500 . Zapisy u P. Anny oraz w kancelarii parafialnej, do środy włącznie.

7. Spotkanie Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 1000

8. Na stoliku pod chórem przygotowane są kartki na wypominki. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej . W zakrystii można zakupić Kalendarze Rolników na 2022 r. – 23 zł.

9. Dziękuję za sprzątanie i dekorację kościoła. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny. Dziękuję za prace przy remoncie schodów i czyszczeniu cegły: p. Krzysztofowi, Janowi i Jackowi.

10. Modlitwa do św. Michała Archanioła…