Ogłoszenia28 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 10.10. 2021.

9 października, 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w sobotę, 16 października w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” Z tych środków fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę waszej życzliwości. O zebranie ofiar proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas. Składka na tacę przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

2. W czwartek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością i modlitwą. Szczególnie będziemy ich polecać  Panu Bogu podczas nabożeństwa różańcowego.

3. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w kościele codziennie o godz. 1700. Wszystkich serdecznie zapraszam. W tym tygodniu proszę o poprowadzenie różańca :

– we wtorek kl. III, w środę kl. IV, w czwartek kl. V, w piątek Parafialny Zespół Synodalny. Po Mszy o godz. 1800, zapraszam Członków na spotkanie synodalne, w sobotę kl. VIII

4.  Spotkanie scholii ,,Iskierki” we wtorek o godz. 1600, aspirantów na ministrantów w środę o godz. 1600.

Dla ministrantów z kl. VII i VIII kurs lektorski rozpocznie się w sobotę 16 października o godzinie 1000        w kościele parafialnym pw. św. Józefa Rzemieślnika w Pustkowie.

5. W minioną niedzielę została poświęcona odnowiona kapliczka na Podlesiu Paszczyńskim, natomiast dziś odbędzie się kolejne poświęcenie nowej kapliczki ku czci Matki Bożej na Budzyniu.

6. W tym tygodniu patronują nam: 13 X – bł. Honorat Koźmiński , 15 X – św. Teresa od Jezusa- obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego, 16 X – św. Jadwiga Śląska – patronka miasta Dębica.

7. Dziękuję za sprzątanie i kwiaty do kościoła. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

8. Dziękuję za prace przy remoncie schodów i czyszczeniu cegły oraz za pracę przy krzewach przed kościołem.

9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

10. Modlitwa do św. Michała Archanioła.