Ogłoszenia27. NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 03.10.2021.

2 października, 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościele i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Zachęcam do udziału w październikowym nabożeństwie odprawianym codziennie o godz. 1700 , w niedzielę o godz. 1500.

Święty Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”  W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w czwartek, 7 października w I czwartek miesiąca.

2. Proszę  w tym tygodniu o poprowadzenie różańca dzieci  wraz z rodzicami :

– we wtorek kl. IV

– w środę kl. V

– w czwartek kl. VI

– w piątek kl. VII

3. Dzisiaj, z racji wspomnienia MB Różańcowej, odpust w Paszczynie. Suma o godz. 1100.

4.  W poniedziałek w liturgii wspominamy św. Franciszka z Asyżu,we wtorek, św. Faustynę Kowalską  ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.

6. Dziękuję za sprzątanie i  kwiaty do kościoła. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

Dziękuje za wykonanie dekoracji okolicznościowej na nabożeństwa różańcowe.

7. Bóg zapłać za prace remontowe przy schodach wejściowych do kościoła i za czyszczenie elewacji przy wejściu. Rozpoczęte prace będą kontynuowane w tygodniu . Zapraszam wszystkich chętnych do pomocy.

8. Dzisiejsza składka przeznaczona na cele diecezjalne. W przyszłą niedzielę składka pozostaje w parafii. Dziękuję za ofiary indywidualne składane w miesiącu wrześniu na potrzeby kościoła i parafii.

9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

10. Modlitwa do św. Michała Archanioła.