Ogłoszenia26. NIEDZIELA W CIĄGU ROKU -26.09.2021.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 września, 2021

1. Przeżywamy 26. niedzielę zwykłą. W naszej diecezji to kolejna niedziela synodalna i Dzień Modlitw o Trzeźwość. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę składka na cele diecezjalne.

2. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ma on nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru. Prośmy Bożą Opatrzność, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce.

3. W środę, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W sobotę, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach.

Po Mszy św. nabożeństwo do Św. Michała Archanioła i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W piątek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które będziemy odprawiali o godz.1700. w niedzielę o godz. 1500. Po nabożeństwie Msza św.  Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.    W piątek na różaniec i Mszę św. zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. VIII.  W sobotę dzieci z kl. III przygotowujące się do I Komunii oraz ich rodziców. Dzieci i młodzież proszę o poprowadzenie modlitwy różańcowej.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w środę i czwartek pół godziny przed Mszą św. szczególnie dla dzieci i młodzieży, w piątek od godz. 1600 dla starszych. Wyjazd do chorych w piątek o godz. 800. W pierwszy piątek nabożeństwo  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa .W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną.

6. W tym tygodniu w liturgii patronują nam :

– 27.IX w poniedziałek- św. Wincenty a Paulo, prezbiter

– 28 IX we wtorek – św. Wacław, książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata,

poganina; jest patronem Czech.

– 29 IX w środę – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza.

– 30 IX w czwartek – św. Hieronim, prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.

– X w piątek – św. Teresa od Dzieciątka Jezus, dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.

– 1 X  w sobotę – Święci Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie.

7. W przyszłą – I niedzielę miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 800.

W Parafii Paszczyna odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej.

8. Dziękuję za sprzątanie i dekorację kościoła. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła  kolejne rodziny.

9. Dziękuje pewnej osobie za wykoszenie trawy przy kościele.

10.  Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

11. Modlitwa do św. Michała Archanioła…