Ogłoszenia25 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 19.09.2021.

18 września, 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

2. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, był to czas dobrze wykorzystany. Zachęcam dzieci i młodzież, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego.  Zapraszam wszystkich chętnych do  zaangażowania się w Szkolne Koło Caritas, scholkę, Liturgiczną Służbę Ołtarza.

3. Spotkanie aspirantów na ministrantów w sobotę o godz. 900

4. Przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas. Dzisiejsza składka i w przyszłą niedzielę przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za składane ofiary, również na remont dachu.

5. Dzisiaj odpust w Pustkowie z okazji wspomnienia Matki Bożej Saletyńskiej. Suma odpustowa o godz. 1100

6. Od jutra rozpoczynamy nowennę do św. Michała Archanioła.  W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia .

7. W piątek o godz. 1600 odbędzie się egzamin przed bierzmowaniem dla młodzieży z kl. 8. Proszę o obecność rodziców na tym egzaminie.

8. Następna niedziela to Niedziela Synodalna. Jest to również Dzień Modlitw o Trzeźwość i Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

9. W następną niedzielę na Mszę św. o godz. 1000 zapraszam dzieci z klasy trzeciej w ramach przygotowania do I Komunii św. Po Mszy św. odbędzie się przekazanie dzieciom różańca i spotkanie organizacyjne dla rodziców.

10. Dziękuję za sprzątanie i dekorację kościoła. W następnym tygodniu w sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

11. Modlitwa do św. Michała Archanioła…