Ogłoszenia24. NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.09.2021

11 września, 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy 24. niedzielę zwykłą. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Składka przeznaczona na cele diecezjalne. Dzisiaj główna uroczystość odpustowa w Sanktuarium Maryjnym w Zawadzie. Suma z poświęceniem wieńców żniwnych o godz. 11:00.
  2. W piątek udaliśmy się w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Maryjnego w Zawadzie. Dziękuję wszystkim pielgrzymom za obecność, za prowadzone modlitwy i śpiew, porządkowym za czuwanie nad bezpieczeństwem. Dziękuję Lesławowi Przydział za dowóz części pielgrzymów autokarem. Bóg zapłać!
  3. We wtorek  przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po południu o godz. 1700   Przy Górze śmierci w Pszczynie odbędzie się X  Modlitewno – Edukacyjne Spotkanie Młodych dla młodzieży z Dekanatu Pustków- Osiedle.      W programie Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży, Modlitwa za zmarłych bohaterów I i II wojny światowej oraz za Ojczyznę za wstawiennictwem bł. ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, gawęda historyczna poświęcona historii uwięzienia Prymasa przez władze komunistyczne oraz zwiedzanie Ekspozycji Historyczno – Dydaktycznej przy Górze Śmierci. W spotkaniu weźmie udział młodzież z naszej parafii z kl. 7 i 8 w ramach przygotowania do bierzmowania.   Są jeszcze wolne miejsca w autobusie w związku z tym zapraszam pozostałą młodzież ze szkół średnich do wzięcia udziału w tym Spotkaniu Młodych.   Mogą się zapisywać również osoby starsze.   Proszę  młodzież o zabranie z zakrystii wymaganej zgody do podpisania przez rodziców.      Wyjazd autokaru ze Skrzyszowa o godz.   1630  planowany powrót o godz. 1930
  4. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z nabożeństwem modlitewnym w ramach Spotkania Synodalnego. po zakończonym nabożeństwie zapraszam  Parafialny Zespół Synodalny na spotkanie.
  5. Za tydzień przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.
  6. W przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 10:00 zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. VII oraz ich rodziców. Podczas Mszy św. uczniowie otrzymają Dzienniczek kandydata do bierzmowania.
  7. W niedzielę 19 września o godz. 15.00 Msza Święta i spotkanie pielgrzymkowe Grupy 13 w Brzeźnicy serdecznie zapraszamy wszystkich pielgrzymów i sympatyków Grupy 13.  Także w przyszłą niedzielę odpust w parafii Pustków z okazji wspomnienia Matki Bożej Saletyńskiej. Suma odpustowa o godz. 11:00.
  8. Dziękuję za sprzątanie i dekorowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty. W sobotę o godz. 800  proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  9. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  10. Modlitwa do św. Michała Archanioła….