Ogłoszenia23. NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.09.2021 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 września, 2021
  1. Przeżywamy 23. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na cele diecezjalne. Zbiórka do puszek jako pomoc dla uchodźców i migrantów z Afganistanu. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę składka pozostaje w parafii. Dziś z racji I niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 8:00.
  2. W środę , 8 września, obchodzimy uroczystość Narodzenia NMP, głównej Patronki diecezji. Uroczystość Narodzenia zwana jest także świętem Matki Bożej Siewnej. Po  Mszy św.  poświęcenie ziarna siewnego i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W najbliższy piątek udamy się w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie z okazji trwającego Wielkiego Odpustu Maryjnego. Wyjście o godz. 15:00. Zachęcam do pielgrzymowania – w miarę możliwości – wszystkich parafian. W pielgrzymce biorą udział kandydaci do sakramentu bierzmowania (kl. VII i VIII) w ramach pierwszego z comiesięcznych spotkań formacyjnych. Osoby starsze, niemogące iść pieszo, będą mogły dojechać autokarem. Odjazd spod kościoła o godz. 17:00. Powrót z Zawady bezpośrednio po Mszy św.
  4. W sobotę o godz. 900 spotkanie LSO : aspirantów, ministrantów i lektorów.
  5. Dziękuję za sprzątanie i dekorowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty. W sobotę o godz. 800  proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny. Dziękuję pewnej rodzinie za ufundowane wota do bocznych ołtarzy Matki Bożej i Miłosierdzia Bożego. Została zakończona praca przy poczekalni do kancelarii. Dziękuję wszystkim,  którzy byli zaangażowali w jej wykonanie.

6.  Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary indywidualne na potrzeby kościoła i parafii również i te bezpośrednio wpłacane na  konto parafialne.

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. Modlitwa do św. Michała Archanioła…