Ogłoszenia3. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 18.04.2021.

17 kwietnia, 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza, 3. Niedziela Wielkanocna, przeżywana jest w Polsce jako Niedziela Biblijna. Rozpoczyna ona obchody Tygodnia Biblijnego w naszej Ojczyźnie. Składka przeznaczona jest na cele parafialne. Bóg zapłać!

2. Z okazji Roku Jubileuszowego na cześć Świętego Józefa zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy  do patrona naszej parafii w poniedziałek o godz. 1800 .

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

4. W środę o godz. 1700 spotkanie dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii .

5. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy w piątek uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski z tej racji w tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

6. Przyszła niedziela, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, to jednocześnie Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W naszej diecezji Niedziela Synodalna. Zapraszam na spotkanie Zespół Synodalny po Mszy św. o godz. 1000. Składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

7. Przypominam , że w nabożeństwach  w naszym kościele może brać udział 15 osób nie wliczając  pełniących posługę liturgiczną.

8. Dziękuję za sprzątanie i dekorację kościoła. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła oraz o demontaż dekoracji świątecznej kolejne rodziny.

9. We  wtorek młodzież z kl. VIII przyjęła sakrament bierzmowania z rąk ks. Bpa Artura Ważnego. Bierzmowanie odbyło się w kościele Pustków Osiedle. Życzę młodzieży wielu łask Bożych i otwartości na Dary Ducha Świętego. Dziękuję ministrantom i szafarzom za posługę liturgiczną podczas tej uroczystości.

10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

11. Modlitwa do św. Michała Archanioła.